Kliknij, by zgłosić zlecenie naprawy sprzętu

Autor: Bzyku_PL Dodano: 2016-08-28 12:00:53 Odslon: 11462

Konsola Playstation 3 wyłącza się po 2 sekundach czyli klasyczny YLOD

Usterka YLOD jest bardzo częstym problemem w konsolach PS3. Polega ona na tym że konsola włącza się na kilka sekund, następnie kolor diody z zielonego przechodzi w żółty i konsola się wyłącza. Słychać także 3 piknięcia. 

 

W sieci usterka ta jest często opisywana jako problem z kulkami pod jednym z układów BGA. Nie jest to do końca prawda ponieważ tak naprawdę w większości przypadków uszkadzają się kulki nie pod układem lecz mikro-kulki pod rdzeniem tego układu.

Kulki pod układem BGA

Aby skutecznie naprawić taką konsolę należałoby wymienić uszkodzony układ na nowy. Dałoby to pewność, że konsola podziała długi czas. Niestety nigdy nie było i nie będzie w sprzedaży fabrycznie NOWYCH układów do konsol PS3. Jedyne co w takiej sytuacji można zrobić to przelutować uszkodzony układ na nowych kulkach. Proces zdemontowania uszkodzonego układu, oczyszczenia, nałożenia nowego spoiwa oraz wlutowania go ponownie sprawia, że połączenie pod rdzeniem układu jest chwilowo regenerowane. Nie jest to naprawa lecz przedłużenie działania sprzętu. Taka konsola podziała tyle ile będzie chciała i ponownie się zepsuje.

 

Usterek takich i podobnych naprawiliśmy już kilkaset. Specjalizujemy się w technice reballingu dowodem na to jest uzyskany Międzynarodowy Certyfikat Specjalisty IPC w zakresie demontażu i montażu układów w technologi BGA. 

Certyfikat IPC Serwis Konsol Rzeszów

Tagi:

Podobne aktualności:

Wymiana portu HDMI w Xbox Series S|X
Usuwanie hasła BIOS w laptopach Lenovo Thinkpad
Naprawa Macbook Retina A1534
Głośna praca wentylatora PS4
Macbook Pro A1398 nie włącza się