Kliknij, by zgłosić zlecenie naprawy sprzętu

Autor: Bzyku_PL Dodano: 2016-07-31 16:39:53 Odslon: 8104

Pady czyli kontrolery nie działają bezprzewodowo z konsolą PS3

Jeśli w konsoli PS3 występuje problem z bezprzewodowym dzianiem kontrolerów może to sugerować problem z modułem bluetooth. W taki przypadku należy sprawdzić czy konsola wyszukuje bezprzewodowe sieci WIFI ponieważ w tych konsolach układ Bluetooth jest w jednym module razem z WIFI.

Brak komunikacji bezprzewodowej oraz brak możliwości wyszukania sieci bezprzewodowych oznacza uszkodzenie modułu Wifi/BT.

W takim przypadku nie należy aktualizować FW konsoli ponieważ wpadnie ona w pętlę aktualizacji (przy instalacji FW konsola sprawdza komunikację z modułem WIFI/BT i jeśli jest z nim problem proces aktualizacji jest rozpoczynany od początku).

 

Rozwiązaniem problemu jest wymiana całej płytki z modułem WIFI/BT. Niestety jest to moduł przylutowany do płyty głównej na kulkach BGA i jego wymiana wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu.

 

U nas taka naprawa jest jak najbardziej możliwa. Wszystkie informacje jak zlecić zlecenie naprawy znajdują się tu: http://www.konsole.rzeszow.pl/site.php?idk=62&idp=79&k=jak-zlecic-naprawe

Tagi:

Podobne aktualności:

Instalacja większego dysku w konsoli PS3
Konsola Playstation 3 nie czyta gier czyli problem z laserem
Konsola Playstation 3 wyłącza się po 2 sekundach czyli klasyczny YLOD
Instalacja OFW 3.55 SONY w konsoli PS3
Pady czyli kontrolery nie działają bezprzewodowo z konsolą PS3