Kliknij, by zgłosić zlecenie naprawy sprzętu

Autor: Bzyku_PL Dodano: 2017-05-10 13:29:03 Odslon: 14011

Poradnik użytkownika instalacji RGH

Tutaj kilka poradników napisanych przeze mnie:

Jeśli konsola nie posiada dysku to najlepiej zaopatrzyć się w jakiś laptopowy dysk twardy 2.5 cala (zainstalować go wewnątrz w konsoli tak aby był widoczny jako dysk wewnętrzny) + przejściówka z allegro za 8-10 zł. Będzie wtedy można instalować na nim gry. Jest to wygodniejsze i szybsze niż używanie nośników USB (gry z dysku wewnętrznego się szybciej łądują) lecz trzeba się nauczyć przenościć zawartość na ten dysk co tak naprawdę jest dość proste. 

W tym momencie będą działać dowolne dyski takie jak do laptopa - można wykorzystać jakiś sprawny, używany. 

W konsoli BEZ RGH działają tylko dyski oryginalne.

Innym rozwiązaniem jest możliwość korzystania z dysków przenośnych USB (te muszą być sformatowane w systemie plików FAT32 - inaczej konsola ich nie zobaczy).

Poprzez opcję wypakuj DVD jest możliwość zarchiwizowania sobie nośnika z grą na dysk twardy i używania takiej gry bez konieczności wkładania jej ponownie do napędu. Warto tak zrobić od razu z wszystkimi grami, które będą używane ponieważ robi się to tylko raz - nie będzie się eksploatował laser.

 

Internet może być podłączony - nic złego się nie stanie. Internet będzie służył do automatycznego pobierania okładek do gier.

Tagi:

Podobne aktualności:

Wymiana portu HDMI w Xbox Series S|X
Usuwanie hasła BIOS w laptopach Lenovo Thinkpad
Naprawa Macbook Retina A1534
Głośna praca wentylatora PS4
Macbook Pro A1398 nie włącza się