Kliknij, by zgłosić zlecenie naprawy sprzętu

Autor: Bzyku_PL Dodano: 2016-12-28 19:40:02 Odslon: 2747

Mrugająca czerwona dioda w konsoli Xbox 360

Ostatnio dość często zdarza nam się naprawiać konsole Xbox 360 SLIM wyprodukowane po 08.2011, które mają problem z migającą czerwoną diodą. Konsole zbudowane są na płycie głównej Corona (jest ich kilka wersji), która ma wadę fabryczną. Odczyt kodu błędu (trzymanie przycisku SYNC + 4-krotnie naciśnięcie przycisku EJECT) daje jeden z trzech wyników: 0011, 0012 lub 0013.

Usterka ta objawia się w taki sposób iż po kilku chwilach od włączenia (zazwyczaj jest to 1-2 sekundy) kolor diody sygnalizującej włączenie konsoli z zielonego przechodzi w pulsacyjny czerwony. W niektórych sytuacjach dochodzi do tego także wchodzący na maksymalne obroty wiatrak. Usterka ta może wystąpić bardzo niespodziewanie. Nieraz po wyłączeniu konsoli jednego dnia, następnego już nie można jej włączyć (migająca czerwona dioda).

Niektóre serwisy przy tej usterce oferują reflow czy nawet reballing układu XCGPU (niekiedy także oferują wymianę mostka) a czasami nawet samą wymianę pasty termoprzewodzącej - nie dajcie się nabrać ponieważ te czynności nie rozwiązują problemu.

 

Nasz serwis jako jeden z nielicznych serwisów w POLSCE oferuje skuteczną naprawę tej usterki bez konieczności wymiany płyty głównej.

 

Masz podobny problem?

Zadzwoń a dowiesz się jak dostarczyć do nas sprzęt: Kontakt

Wszystkie informację znajdziesz tutaj: Jak zlecić naprawę ?

Tagi:

Podobne aktualności:

Wymiana portu HDMI w Xbox Series S|X
Usuwanie hasła BIOS w laptopach Lenovo Thinkpad
Naprawa Macbook Retina A1534
Głośna praca wentylatora PS4
Macbook Pro A1398 nie włącza się